Zdravé úsporné vykurovanie

Šokujúca pravda o ľudskej strave

 

Život je hra u které jsme zapomněli pravidla. Hrajeme podle cizího názvosloví. Hrajeme a myslíme, že nám jde o život. Ten nám nikdo nemůže vzít ale abychom si to uvědomili, potřebujeme si vzpomenout na skutečné zákony hry zvané Život. Pomáhá najít cestu k vlastnímu nitru a probudit se z dlouhého spánku. Stačí si jenom promnout oči a nastavit tvář slunci.


Když jsme „otrávení“, jsme doopravdy otrávení!

 
V posledních týdnech jsem se hlouběji pohroužil do problematiky lidského stravování a uvědomil jsem si, že naše, lidské, zdraví je poměrně jednoduchá věc. Když víte jak na to. Velký problém je právě v našem stravování. Když zhodnotím svůj běžný jídelníček s informacemi, které nyní mám, jímá mě hrůza při pomyšlení, čím svůj organismus jednak podvyživuji a také doslova otravuji. 
 
Lidská strava je velmi podceňovaná a málokdo si to uvědomuje. Vařená jídla mají minimální výživnou hodnotu a maso, škroby apod. působí v našem těle toxicky. Není mnoho syrové stravy, které přes den sním a pokud ano jde většinou o ovoce či zeleninu ze supermarketu. O jejich obsahu minerálů a vitamínů si však příliš nedělám iluze. Pokud jíme zeleninu pěstovanou ve sklenících na pouštích, která se navíc sklízí nezralá,  nemůžeme očekávat, že bude stejně hodnotná jako zelenina vypěstovaná na úrodné půdě a plně dozrálá.

Kdy si to lidé uvědomí?

 
Proto je pro nás poměrné obtížné, zejména v zimě dostat do organismu dostatečné množství živin, vitamínů a minerálů. Dobrého ovoce a zeleniny je také pomálu a je potřeba jim trochu pomoci, pokud chceme svůj organismu vyčisti od všech škodlivin, které se nám v něm usazují.
 
Z toho důvodu jsem na vlastní kůži vyzkoušel metody a potravinové doplňky, které užívám a mám s nimi pouze dobré zkušenosti. Proto se s vámi chci podělit o vlastní návod, díky kterému je můj organismus zdravější a odolnější vůči nemocem. Také jsem přišel na to, že když mám špatnou náladu a jsem tzv. „otrávený“ jsem doopravdy otrávený a můj organismus potřebuje vyčistit. Nasadím tedy detoxikační kůru a během týdne je má dobrá nálad zpět. Nevěříte? Vyzkoušejte sami. Nic nenahradí vlastní zkušenost.  
 
  1. Minimálně 50% každého jídla by měla tvořit syrová zelenina a ovoce – protože tepelná úprava jídla znehodnocuje jeho výživovou hodnotu, musíme do těla nějakým způsobem živiny dostat. Nemusíme se zbavovat oblíbených jídel, nemusíme za sebou pálit mosty, pouze stačí když si ke každému jídlu uděláme zeleninový či ovocný salát ve stejném objemu. Nejenom že dodáme organismu vitamíny a minerály ale naše tlusté střevo nám také bude vděčné. Více zde a zde…. Pokud se nám nedaří sníst dostatečné množství zeleniny či ovoce z jakéhokoliv důvodu, přicházejí v platnost další body:
  2. Pijte – pijte co nejvíce čisté nesycené vody z vodovodu, bylinkových či zelených čajů, pokud máte z obyčejné vody z kohoutku v břiše rybník, přidejte do ní citronovou šťávu ale ne tu umělou „citronku“. Přírodní šťávu z citronů. Dá se koupit i v litrovém balení. Pořiďte si lahev na více použití, třeba tuto: (tu mám já) a napouštějte si vodu doma místo kupování v PET lahvích. Samozřejmě je dobré pít i ovocné či zeleninové šťávy ale pozor na „hotové“ nápoje z obchodů. Jako výborný detoxikant se mi osvědčil domácí jablečný mošt.
  3. Koloidní minerály – protože běžně dostupná zelenina a ovoce nemá ideální výživové hodnoty, musíme tělu pomoci jinak. Ideální jsou koloidní minerály, které jsou 20x více vstřebatelné než standardní tablety a to právě díky jejich koloidní formě. A pozor! Koloidní minerály masivně zlepšují náladu, proto je velmi doporučuji proti depresím. Více zde
  4. Psyllium – pokud se nám nepodaří sehnat vhodné ovoce a zeleninu, musíme organismu opět trochu pomoci. Proto mu dodáme vlákninu ve formě Psyllia. Není mnoho věcí, které dokážou znepříjemnit den tak jako neprůchodná střeva. Pokud jste navíc masový typ, psyllium maso vytlačí dříve z organismu a nedochází tak k toxickému hnití ve střevě. Více zde
  5. Vitamín D – Velmi důležitý stavební kámen správně fungující imunity. Vitamín D se v organismu vytváří po kontaktu s UV zářením ze slunce ale jistě jste si všimli, že v posledních měsících se slunce ukázalo velmi pomálu. Proto je potřeba tento důležitý vitamín do organismu dostat jinudy. Ve stravě jej nalezneme v rybách či mořských řasách, vhodné jsou ale i ne příliš dostupné tobolky (info zde) Rybí tuk je také vhodný ale pozor na přípravky s různými aditivy a aromaty. Více o vitamínu D zde.
  6. Superpotraviny a ořechy – je dobré doplňovat i ostatní vitamíny a minerály v běžné stravě. Nebojte, vitamíny se nemůžeme předávkovat, takže si pravidelně dávejte vysoké dávky vitamínu C, užívejte B-Komplex či Pangamin a jezte hodně ořechy. V nich se nachází spousta živin, které náš organismu potřebuje a jsou také chutné. Vyvarujte se pražených a solených verzí. Ze superpotravin jsem vyzkoušel goji, nepražené kakaové boby, mořské řasy atp. Pokud máme organismus již zanesený a necítíme se příliš dobře je potřeba zakročit řádnou detoxikační kůrou.
  7. Zelený jíl – nyní se tedy již dostáváme od každodenních úkolů k občasným detoxikačním kůrám. Zelený jíl váže toxiny z organismu a má podobné účinky jako psyllium. Není ale vhodný ke každodennímu užívání. Více informací zde.
  8. Uňa de Gato – jinak taky Vilcacora, Cats Claw, Kočičí dráp. Čaj ze sušeného lýka této tropické liány je výborným doplňkem detoxikační kůry a také skvěle chutná. O léčivých účincích Uňa de Gato více zde.
 
Výhoda tohoto přístupu je, že se nemusíte zbavovat ničeho, co máte rádi. V ničem nejste omezováni. Jíte prostě to co chcete, jenom začnete jíst mnohem víc syrového ovoce a zeleniny. A pokud není z nějakého důvodu k dostání, přidáte do stravy nějaká ta aditiva. Myslím, že se to dá zvládnout. Vlastně ne. Vím, že se to dá zvládnout. A organismus se vám za to bohatě odvděčí. Budete se cítit velmi dobře, budete mít dobrou, veselou náladu, nebudete přes den, či po obědě ospalí a unavení, nebude vás bolet hlava (v tomto případě je důležitý pohyb na čerstvém vzduchu) o odolnosti vůči bakteriím a virům vůbec nemluvím a věřím, že po pár týdnech dokážete doplnit seznam vlastními zlepšeními a úlevami.
 
Přeji vám šťastný život s vědomou péčí o vlastní organismus.
 
Lencher Falprea 
 

Zelený jíl

 
Francouzský zelený jíl se využívá jako podpůrná léčba ekzému a lupenky, akné, nečistou pleť, na artrózu i osteoporózu, na likvidaci kvasinkových infekcí Candida albicans i na hubnutí. Zelený jíl umí možná pro někoho paradoxně účinně pomoci zároveň při zácpě i průjmu. Pití vody se zeleným jílem je vhodné v případě, že je třeba odstranit těžké kovy nebo jiné jedovaté látky z těla a na detoxikaci. Jíl se používá mimo jiné jako peeling .
 
Zelený jíl může řešit i otázku poměru potřebných a patogenních mikroorganismů v trávicím traktu. Jíl ovšem toxické látky a patogenní mikroorganismy v trávicím traktu absorbuje spíše mechanicko-fyzikálně než chemicky, má ovšem také značné absorpční , adsorpční a čistící schopnosti .
 
Zelený jíl ve střevech pomáhá také emulgovat a absorbovat tukové částice.Kromě těchto účinků je známo, že zelený jíl neutralizuje nadměrné kyseliny v žaludku. Při obtížích s překyselením je vhodné, jestliže místo 1 lžičky zeleného jílu si připravíme dvojnásobné množství zeleného jílu a 3 x denně před jídlem si obsah skleničky zamícháme a i s rozmíchanou jílovou usazeninou vypijeme.
 
S léčbou zeleným jílem má letité zkušenosti i bylinář Zentrich, autor knihy Terraterapie-Aquaterapie-Léčba jílem a vodou. Jíl na léčení používá také čínská a tibetská medicína, medicína sibiřských národů, jílem se léčí mimo jiné i indiáni v Austrálii. Čínská medicína, tibetská medicína i ajurvéda-indická medicína jíl používají v léčbě zevně i vnitřně.
 
Mahatmá Ghándí občas prý pojídal kousky jílu, aby se vyčistil, ženy v Kyrgyzii sbírají kousky jílu na poli a také jíl pojídají v této formě. Při používání francouzského zeleného jílu na detoxikační kúru je velmi důležité, pozřít obsah celé skleničky se zeleným jílem , nejenom vypít odstátou vodu, což by nemohlo splnit požadavky, které od detoxikační kúry zeleným jílem očekáváme. Samozřejmě velice záleží na složení jílu.
 
Některé jíly mohou obsahovat v sobě nečistoty nebo mít vyšší hladinu těžkých kovů než je stanoveno našimi hygienickými předpisy.
 
Francouzský zelený jíl určený na vnitřní užívání na detoxikaci organismu se připravuje tak, že večer dáte 1 lžičku zeleného jílu do sklenky vody ( cca 150 ml), zamícháte nekovovou lžičkou, necháte aktivovat do rána, kdy znovu důkladně promícháte a vypijete i s usazenou sedlinou do dna. Jídlo, případně léky, užijte až cca za 1 hodinu po zeleném jílu.
 
Kůra ze zeleného jílu trvá 21 dní, potom udělejte týden pauzu a můžete znovu týden užívat. Doporučujeme pro správnou funkci organismu čistit a detoxikovat zeleným jílem 2-4 x ročně. V případě, že z jakéhokoliv důvodu nemůžete užívat zelený jíl ráno, můžete si naopak jílový roztok připravit ráno a vypít večer těsně před spaním. Zelený jíl uvízne na sliznici v ústech , pomalu prochází "trubkama" do žaludku a nakonec čistí střeva.
 
Tento způsob užívání zeleného jílu máme vyzkoušený i pro ten případ, že ráno užívaný zelený jíl někomu vyjímečně způsobuje zácpu. Na noc užívaný zelený jíl zase déle působí na sliznicích horní části trávicího ústrojí. Během celé detoxikační kúry zeleným jílem je velmi důležité zvýšit pitný režim. Můžete pít čistou vodu nebo podpořit detoxikaci pitím bylinných čajů.
 
Hanka PARMOVÁ
 

Psyllium

 
Psyllium (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii. K léčení se využívá nejvíce osemení (vyčištěné obaly semen). Psyllium je stoprocentně přírodní, nenávyková rozpustná vláknina, která mimo jiné snižuje i riziko rakoviny tlustého střeva.
 
Každodenní zdravá stolice je základem čistoty organizmu a důležitým kritériem pevného zdraví. Správná stolice je nepáchnoucí, světlejší, hustá a má konzistenci jílu. V případech, kdy stolice tato kritéria nesplňuje, je vhodné zamyslet se nad zařazením Psyllia jako doplňku stravy.
Psyllium dokáže již po několika dnech užívání navodit správnou hustotu stolice. V trávicím traktu zvětšuje svůj objem až 40 krát. Vzniklý gel na sebe váže nadbytečnou tekutinu. Tím jak psyllium bobtná, tlačí před sebou z trávicího traktu škodlivé (toxické a rakovinotvorné) látky a mechanicky napomáhá ke snadnému a rychlému vyprazdňování stolice z těla ven. Absorbuje odpadní látky a jedovaté toxiny uvolněné hnilobnými bakteriemi. Snižuje tak možnost kontaktu škodlivých látek se sliznicemi žaludku a střev, pomáhá k úpravě průjmových problémů.
Potřeba vlákniny výrazně stoupá při omezeném příjmu ovoce, zeleniny a luštěnin a zároveň zvýšeném příjmu bílkovin. Nedostatek vlákniny vede k pomalému posunu potravy střevním traktem (snížená peristaltika) a ke zvýšenému působení některých karcinogenních látek na střevní stěnu. Tyto škodlivé látky vznikají ve střevech rozpadem bílkovin.
Psyllium je vláknina vhodná i pro diabetiky, prodlužuje vstřebatelnost jednoduchých cukrů a tím i inzulinovou odezvu. Výsledkem je stabilnější hladina krevního cukru.
Psyllium zabraňuje vstřebávání cholesterolu do krve.
Nabobtnáním Psyllia vzniká pocit sytosti a zmenšuje se touha po jídle. Této jeho unikátní vlastnosti se využívá při redukčních dietách.
Psyllium neobsahuje lepek, není návykové, a proto je vhodné i pro dlouhodobé užívání. Nahrazuje veškerá chemicky působící projímadla s negativními vedlejšími účinky.
Dávkování psyllia:
 
1 - 2x denně - nejlépe ráno na lačno a večer před spaním
2 čajové lžičky rozmíchat asi v 0,1 litru tekutiny (voda, ovocný čaj, džus), lze rozmíchat i do čerstvých mléčných kysaných výrobků (jogurty, zakysané mléčné nápoje)
po vypití roztoku s psylliem vypít ještě alespoň 0,25 l další tekutiny
 
https://www.nasevyziva.cz/sekce-vlaknina/clanek-rozpustna-vlaknina-psyllium-143.html

Koloidní minerály pro každodenní použití

 
Minerály a stopové prvky 
Jsou zárukou dobrého zdravotního stavu vysoké výkonnosti a krásy. Upravují svalovou a srdeční činnost, aktivizují nárůst kostní hmoty, umožňují vstřebávání vitamínů a dokonce ovlivňují dobrou náladu.
 
Minerální regenerace organismu
V současné době trpí velmi mnoho osob na nedostatek minerálů a stopových prvků. Výzkumy amerických vědců prokázaly, že každému člověku chybí minimálně jeden stopový prvek, což může v konečném důsledku vést k poruše činnosti celého organismu. Proto také stále více osob pociťuje problémy se srdcem a kostmi, dochází ke snížení fyzické a intelektuální výkonnosti, objevují se příznaky anémie.

Minerály se většinou podávají ve formě syntetických tablet, což podle lékařů a vědců není právě ten nejlepší způsob doplňování nedostatku těchto důležitých látek v organismu, a to především s ohledem na nízkou vstřebatelnost. Lidský organismus totiž nejlépe přijímá koloidní minerály, jejichž vstřebávání se blíží 100%, tzn. že je dvacetkrát vyšší než u tabletové formy.
 
Koloidní forma je vhodnější
Nejvíce minerálů a stopových prvků získává člověk z rostlin především v koloidní formě (roztoky s příslušnou koncentrací a elektrickým nábojem). To znamená, že rostliny přijímají z půdy neorganické minerální sloučeniny a transformují je na sloučeniny organické, které jsou svou strukturou příbuzné tělním tekutinám. Krev nebo buněčná tekutina jsou rovněž koloidní roztoky, proto lidský organismus tak úspěšně přijímá právě minerály v koloidní formě, kterých je bohužel v poslední době v potravě stále méně. Je tedy zásadní otázkou, odkud získat koloidní minerály umožňující regeneraci lidského těla.
 
Minerály pro každého
V současné době trpí téměř každý člověk nedostatkem minerálů, a proto může být každodenní podávání koloidních minerálů prospěšné doslova každému.

Doplňkové podávání tohoto přípravku se doporučuje zvláště:

- při celkovém oslabení, ztrátě energie, snížené odolnosti, cukrovce, nedostatku železa a anémii, chorobách dásní a paradentóze

- pro zlepšení paměti, při depresích a neurózách

- při problémech s hormonálním systémem a trávicím ústrojím

- osobám trpícím předčasným šedivěním nebo vypadáváním vlasů

- ženám s výraznými projevy premenstruačního syndromu a klimakterickými potížemi

- při nemocech kardiovaskulárního systému, snížené výkonnosti srdečního svalu

- při svalové ochablosti, zánětech kloubů, osteoporóze a oslabení kostí

- jako prevence ztráty pružnosti pokožky a předčasného vzniku vrásek

- při zánětlivých stavech bakteriálního a mykotického původu (některé ionty stopových prvků, například měď nebo zinek, mají   antibakteriální, antimykotické a dokonce antivirové účinky)

- při křečích v nohách a bederních bolestech.
 
Složení koloidních minerálů v 1g roztoku (jednotka mcg)
 
fluor 200 gadolinium 1,7 praseodym 1,5 zinek 330 barium 0,53 gallium 0,7 rhenium 0,093 zirkonium 0,48 beryllium 3,2 germanium 1,1 rubidium 2,6 brom 18 hafnium 0,021 samarium 1,2 bor 8,7 holmium 0,28 selen 10 kadmium 0,59 indium 1,4 křemík 450 vápník 9,6 železo 190 terbium 0,26 uhlík 91 lanthan 5,6 thalium 0,16 cer 12 lithium 170 thorium 0,048 chrom 8,7 lutecium 0,056 thulium 0,1 kobalt 62 magnes 35 cín 0,36 antimon 0,01 mangan 670 wolfram 1,3 měď 1,9 molibden 0,18 uran 0,21 dysprosium 1,3 neodym 5,9 wanad 1,2 erbium 0,82 fosfor 3 ytterbium 0,59 europium 0,31 draslík 830 yttrium 8,3   



Další důležité informace o koloidních minerálech najdete zde:
 

Kde nakoupit nejlevněji BIO?

 
Máte rádi biopotraviny? Ale kupujete si je jen občas, protože jsou dražší než běžné potraviny? Podívejte se, kde nakoupit biopotraviny levně a dopřávejte si je častěji!
Při koupi biopotravin musí zákazníci o poznání hlouběji sáhnout do peněženky. I přesto ale obliba biopotravin roste. Na biopotravinách oceňujeme především to, že jsou bez chemických přísad a nabízejí vyšší kvalitu. Patříte také mezi příznivce biopotravin, ale nemůžete si dovolit platit za ně vysokou cenu? Podívejte se, kde biopotraviny nakoupit levně!
„Biopotraviny v supermarketech jsou o 18 % levnější než ve specializovaných prodejnách.“
Nejvíce zákazníků biopotraviny nakupuje v supermarketech a v prodejnách zdravé výživy. Ceny biopotraviny v supermarketech porovnala studie společnosti PRO-BIO LIGA, která zkoumala 100 položek biopotravin v 59 prodejnách v pěti městech České republiky. „Průměrně biopotraviny pořídíte v obchodních řetězcích o 18 % levněji než ve specializovaných obchodech,“ uvedl Jan Valeška z PRO-BIO LIGY. Supermarkety nabízejí v bio kvalitě například mléčné výrobky, maso, luštěniny, vína a jiné nápoje. Některé obchodní řetězce mají i své vlastní značky biopotravin.

Kde nakupovat biopotraviny?

   – Biobedýnky: Jak systém funguje?

   – Farmářské trhy: Nejen biopotraviny

   – Kde a za kolik nakupovat bio?

  – Co vědět před nákupem biopotravin

 
Kdo chce pořídit levnější biopotraviny, měl by tedy místo do prodejny zdravé výživy vyrazit do supermarketu. Nakupování biopotravin v supermarketech má ovšem jednu nevýhodu, a to užší sortiment než v bioprodejnách. „Při srovnání nabídky jsme zjistili, že řetězce průměrně nabízely 31 položek biopotravin, zatímco specializované obchody jich měly 36,“ vysvětlil Valeška. 

Biopotraviny: Největší nabídka je v Praze

Výzkum, který zkoumal 100 sledovaných biopotravin, srovnal také rozsah sortimentu v jednotlivých městech. „Nabídka biopotravin v obchodních řetězcích je v jednotlivých městech poměrně stabilní, s rozptylem od 26 v Českých Budějovicích po 33 položek v Brně. Ale nabídka bioobchodů se v jednotlivých městech poměrně významně liší. Nejvyšší počet položek (v průměru 66) nabízely pražské bioobchody, nejméně naopak plzeňské (v průměru 12 položek),“ uvedl Valeška.

Nakupování biopotravin v supermarketech má ještě jednu výhodu i nevýhodu současně. „Koupíte v nich čerstvé biopotraviny i v zimě, ale budou dovážené,“ vysvětlil Tom Václavík z agentury Green Marketing. Dovoz biopotravin zvyšuje jejich ekologickou zátěž, protože při dopravě unikají do ovzduší škodlivé látky a navíc se spotřebuje větší množství energie. Koho tedy k nákupu biopotravin motivují i ekologické důvody, měl by si pořizovat jen české výrobky, případně ještě zboží ze sousedních států. Při větší vzdálenosti je totiž ekologičtější koupit konvenční český výrobek.
 

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode